Keith Keller
Wszystko co najlepsze

Korekta lakieru

Czym jest korekta lakieru nazywana też renowacją lakieru? To jeden z najbardziej spektakularnych zabiegów detailingowych. Rysy i zmatowienia znikają, lakier znów lśni nieskazitelnym blaskiem. Dzięki polerowaniu usuwamy zarysowania oraz poprawiamy stan wizualny lakieru.

Otóż polerowanie lakieru (“polerka”) trwa przeważnie krócej niż sam proces przygotowawczy do pracy maszynowej w przypadku korekty lakieru.

Korekta to wieloetapowy proces polegający na wydobyciu maksymalnie gładkiej i połyskliwej powierzchni. Na samym początku wymaga dogłębnego oczyszczenia chemicznego oraz mechanicznego. Tutaj stosujemy nasz 10-etapowy system przygotowawczy, czyli 10-etapowe mycie przed użyciem maszyny polerskiej.

  Po dobraniu odpowiedniego systemu przed Nami co najmniej kilkanaście godzin walki. Najpierw usuniemy wszystkie defekty, a później wymagającą tego odpowiednią ilością etapów wykańczających doprowadzamy lakier do maksymalnego połysku. Po zakończeniu jak również w trakcie prac ważne jest, aby mieć rzeczywisty podgląd na sytuację. Do tego celu potrzebujemy odpowiedniego oświetlenia inspekcyjnego jak również odtłuszczonej powierzchni po samym procesie polerowania. Tylko wtedy wiemy jak jest w rzeczywistości, ponieważ pasta polerska potrafi skutecznie ukryć niedoskonałości, które wyjdą po czasie.

Po pieczołowitym, wieloetapowym wyjaławianiu lakieru mamy idealnie przygotowany pojazd do zabezpieczenia. 

Do zabezpieczenia możemy natomiast użyć tańszych rozwiązań jak klasyczny wosk, nowoczesny polimer czy hybrydy wszelakiej maści, lub droższych, jak powłoka ceramiczna. Samo zabezpieczenie możemy dostosować do Państwa oczekiwań, w zależności czy zależy Nam bardziej na wyglądzie, ochronie a może pięknych kropelkach w trakcie mycia.

GREEN AUTO SPA
Shopping Cart